klimatyzacje

 • chłodzą
 • ogrzewają
 • oczyszczają powietrze
 • jonizują powietrze

MOntaż i serwis klimatyzacji

Firma FREON jest  firmą zajmującą się montażem, oraz usługami przeglądów i serwisowaniem klimatyzacji.

Posiadane przez nas doświadczenie w branży pozwala nam dbać o komfort naszych klientów proponując im najnowsze rozwiązania w zakresie klimatyzacji. Dostarczane przez nas urządzenia, oraz niezbędne do ich montażu wyposażenie pozwala na wykonanie nowoczesnych instalacji dopasowanych do wnętrz oraz wymagań użytkowników. Dołożymy wszelkich starań, aby klimatyzacja w waszych domach, mieszkaniach czy firmach była niezawodna oraz idealnie dopasowana do rodzaju pomieszczenia w którym będzie się znajdować zachowując przy tym obowiązujące standardy.

 

 • Setki oddanych urządzeń
 • Indywidualne podejście do klienta
 • Brak ukrytych kosztów
 • Staranny montaż
 • Profesjonalne doradztwo

Pakiet korzyści.

 • Współpracujemy z producentami najlepszych urządzeń. Każde z nich objęte jest gwarancją.
 • Zapewniamy szybki serwis oraz przeglądy produktów które montujemy.
 • Potrafimy dostosować się do Twoich potrzeb, niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązania dla pojedynczego pomieszczenia, czy systemu dla całego domu.
 • Najnowsze klimatyzatory schładzają, ocieplają, a także oczyszczają powietrze z drobnych zanieczyszczeń i brzydkich zapachów.
 • Nasze usługi sięgają zarówno klimatyzatorów ściennych, jak i sufitowych (kasetonowych).

F.A.Q.

Dla wielu ludzi klimatyzacja to odrobina luksusu, dobrobyty czy też bogactwa. Nic bardziej mylnego! Rynek wręcz zapchany klimatyzatorami różnych marek wymusił na producentach konkurowanie między sobą proponując coraz to nowsze rozwiązania w jak najniższych cenach.

Klimatyzacja kojarzy się każdemu z chłodzeniem pomieszczeń w upalne dni, jednakże w dzisiejszych czasach nawet najtańsze urządzenia bardzo dobrze spisują się wtedy gdy robi się chłodno, a nie chcemy włączać centralnego ogrzewania. Klimaryzatorem również możemy nagrzewać pomieszczenia nawet gdy na zewnątrz panuje temperatura poniżej 0.

Należy wiedzieć, że klimatyzacja świetnie filtruje powietrze powodując, że jest ono świeże i czyste od bakterii co na pewno docenią alergicy. Klimatyzacja schładza bądź ociepla powietrze przy okazji je filtrując. Nie można zatem klimatyzacji mylić w wentylacją. Klimatyzacja nie wdmuchuje „nowego” powietrza.

Z reguły w budynkach mieszkalnych mamy do wyboru dwa rodzaje klimatyzacji.
Klimatyzacja Split oznacza, że do jednej jednostki zewnętrznej podpięta jest jedna jednostka wewnętrzna.
Klimatyzacja MultiSplit natomiast oznacza, że do jednej jednostki zewnętrznej możemy podpiąć kilka jednostek wewnętrznych które będą sterowane niezależnie według siebie i będą mogły pracować w różnych pomieszczeniach.

Klimatyzacja osusza i oczyszcza powietrze po czym wdmuchuje je do pomieszczenia, w wyniku tego oddychasz czystym i świeżym powietrzem.
To czy klimatyzacja będzie naszym wrogiem czy zbawcą w upalne dni zależy tylko od nas samych.
Odczuwalne dolegliwości podczas użytkowania klimatyzacji są tylko wtedy gdy robimy to nieprawidłowo.
Ważną rzeczą o której trzeba pamiętać jest to, że klimatyzacja przeznaczona jest do chłodzenia powietrza, a nie ludzi. Ważnym aspektem podczas montażu jest to, aby klimatyzacje zainstalować w takim miejscu, aby powietrze nie dmuchało na urzytkowników.
Nie odpowiednie, a wręcz niedopuszczalne jest to, aby urządzenie ustawić na najniższą temperaturę z maksymalną mocą dmuchania prosto w nas. Po takim użytkowaniu możemy być pewni przeziębienia.
Serwis, czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji jest bardzo ważnym zabiegiem. To od tego zależy jakiej jakości powietrzem będziemy oddychać.

Przebywanie w pomieszczeniu nie wietrzonym, gdzie gromadzi się kurz, bakterie, drobnoustroje, dym papierosowy negatywnie wpływa na samopoczucie.
Zazwyczaj w pomieszczeniu które chcemy aby było klimatyzowane znajduje się telewizor, kominek, monitory itp. Urządzenia elektrycznie wytwarzają zbędne jony w powietrzu.
JONIZATOR który znajduje się w większości instalowanych przez nas urządzeń czyści całe powietrze i eliminuje przykre zapachy jednocześnie tworząc odpowiednie warunki do dobrego samopoczucia.

Klimatyzatory dostępne w supermarketach dostępne są w szokujących niskich cenach. Niestety jak to już bywa nie tylko w naszej branży, ale również wielu innych niska cena równa się z niską jakością. Czołowi producenci muszą reprezentować najwyższą jakość za którą trzeba więcej zapłacić.
Jeśli marketowy klimatyzator ulegnie awarii trzeba się liczyć z tym, ze zostajemy bezradni. Części zamiennych do tego typu urządzeń nie ma na rynku, a firmy instalacyjne raczej nie zgadzają się na podjecie jego naprawy.
Podsumowując lepiej zainwestować raz a porządnie i cieszyć się niezawodnością urządzenia. Dodatkowo nasza firma przypominać będzie państwu o zbliżającym się czasie przeglądu, a w razie awarii dotrzemy do Państwa w możliwie najkrótszym terminie abyście znów mogli się cieszyć sprawnością urządzenia.

Przed pierwszym wspólnym spotkaniem ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Mamy świadomość tego, że sama klimatyzacja to spory wydatek, dlatego też staramy się zrobić to w miarę możliwości jak najmniejszym kosztem i nie ingerować w strukturę budynku jednocześnie zachowując walory estetyczne. Podczas bezpłatnego spotkania ocenimy i wspólnie wybierzemy w jakim miejscu zainstalować jednostki tak aby sprostać oczekiwaniom klienta.

Na to pytanie będziemy Państwu w stanie odpowiedzieć na pierwszym naszym spotkaniu. Zależy to od wielkości instalacji jaką będzie trzeba wykonać, oraz komplikacji jakie potrafią spontanicznie wystąpić. Prosty i łatwy montaż trwa zazwyczaj do 4 godzin, natomiast gdy nakład pracy musi być większy wyrabiamy się w 10 godzinach.

Cena klimatyzacji wraz z montażem uzależniona jest w większości od tego jaką markę i model wybierzemy. Wiadomo, że są na rynku urządzenia które cieszą się nie tylko niezawodnością, ale też prestiżem i walorami wizualnymi które więcej kosztują. Pomimo różnic cenowych samych klimatyzatorów obliczając koszty inwestycji trzeba wziąć pod uwagę wielkość instalacji, ilość potrzebnych otworów w ścianach i wiele innych czynników. Każda wycena jest indywidualna, umów się z nami i poznaj koszt swojej własnej klimazyzacji.